Bank emisyjny – kilka ważnych informacji

Polskim bankiem emisyjnym jest Narodowy Bank Polski, w skrócie NBP, jestem pewien, że już nie raz, nie dwa spotkaliście się w swoim życiu z tym popularnym skrótem.

Warto dodać, że bank emisyjny jest jednym z banków, który ma włączone tzw. prawo emitowania znaków pieniężnych, jest to bardzo istotna cecha, nie posiada jej żaden inny bank. Jako ciekawostkę dodam, że bank emisyjny posiada również zadanie umocnienia pieniądze, bank ten tworzy plany dla całego systemu bankowego a zarazem określa wielkość kredytów.

Nie wiem jak wy lecz ja razem z moimi znajomymi pokusiliśmy się ostatnio na założenie internetowego konta bankowego, wszystko przez moją przyjaciółkę Asię, która posiada takie konto bankowe i namawiała mnie abym je sobie założył, tak się też stało, muszę przyznać, że jestem z niego bardzo zadowolony, nie muszę już jechać do miasta aby zrobić przelew czy też sprawdzić stan konta, internetowe konto bankowe zapewne w niedługim czasie stanie się tak popularne jak bank emisyjny oraz skrót NBP, mam nadzieję, że wyjaśniłem wam po części czym jest bank emisyjny.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Banki i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *