Krok po kroku

Choć kredyty bankowe wielu osobom kojarzą się z licznymi formalnościami i długim czasem ubiegania się o nie, w przypadku kredytu samochodowego wcale nie musi tak być. Rywalizujące ze sobą banki starają się maksymalnie uprościć drogę, którą pokonuje ich potencjalny klient, ten ostatni ma więc coraz mniej powodów do narzekania.

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, że w ostatnich latach istotnemu skróceniu uległa sama procedura ubiegania się o kredyt.

Owszem, nadal można odwiedzić w tym celu placówkę interesującego nas banku, wniosek o udzielenie kredytu samochodowego można złożyć jednak również za pośrednictwem Internetu. Niektóre banki przewidują również możliwość wysłania wiadomości sms przez ich potencjalnego klienta, składanie wniosku odbywa się zaś telefonicznie przy wsparciu doświadczonego pracownika.

Po złożeniu wniosku możemy przystąpić do poszukiwania wymarzonego samochodu nie czyniąc rozróżnienia na pojazdy kupowane na rynku pierwotnym i wtórnym. Po znalezieniu rozwiązania idealnego z naszego punktu widzenia nie pozostaje nam nic innego, jak tylko skontaktować się z pracownikiem banku, a następnie podać mu dane dotyczące jego marki, roku produkcji, a przede wszystkim – ceny. Właśnie o te dane uzupełniony zostanie złożony przez nas wcześniej wniosek i te dane przyczynią się do wydania decyzji przesądzającej o tym, czy mamy szansę na wsparcie finansowe ze strony banku, czy też nie.

Potem możemy już dokonać zakupu samochodu (bank wystawia nam promesę stanowiącą gwarancję dla sprzedawcy, że uzyska oczekiwaną przez siebie kwotę), zabierając ze sobą umowę kupna-sprzedaży albo fakturę (jeżeli kupiliśmy samochód u dealera).

Wszystkie dokumenty dotyczące naszej tożsamości, danych samochodu i umowy zawartej z jego sprzedawcą musimy dostarczyć do placówki wybranego przez nas banku, w czasie tej samej wizyty następuje zaś również podpisanie umowy kredytowej.

Po podpisaniu umowy musimy jeszcze zarejestrować pojazd (pamiętajmy, że w okresie spłacania kredytu bank będzie jego współwłaścicielem) i ubezpieczyć go (dokonując cesji ubezpieczenia AC na wybraną przez nas instytucję finansową). Po dostarczeniu bankowi dokumentów potwierdzających dokonanie przez nas tych formalności nie pozostaje nam nic innego, jak tylko cieszyć się z posiadania samochodu pamiętając jednocześnie o konieczności terminowego spłacania rat.

2 komentarze

  1. Damian23 pisze:

    Procec otzrymywania kredytu samochodowego jaest taki sam jak kazdego innego rodzaju kredytu, najwązniejsze to potrafić wybrać ten najtańszy i najlepszy bank.

  2. iwchiebroker pisze:

    Ja mogę śmiało polecić kredyt w credit agricole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *