Kredyty dostępne po kryzysie

Czy ogólnoświatowy kryzys finansowy może być dobrym momentem na zaciąganie jakiegokolwiek kredytu. Okazuje się, że w wielu przypadkach jak najbardziej. Fakt, otrzymanie takich właśnie pieniędzy pod bardzo wieloma względami stało się obecnie znacznie trudniejsze, głównie z powodu dużo bardziej restrykcyjnej polityki prowadzonej obecnie przez banki i stawiania przez nie znacznie ostrzejszych wymogów klientom, ale warto jest zdawać sobie sprawę z tego, że kryzys wcale nam tego nie uniemożliwia. Przeciwnie, akurat w naszym kraju rynek finansowy i kredytowy nie ucierpiał na tyle, aby kredytobiorcy mieli jakiekolwiek, rzeczywiście poważne powody do narzekania.

Na szczególne trudności muszą przygotować się przede wszystkim osoby zainteresowane zaciągnięciem jakiegokolwiek kredytu hipotecznego, bowiem to właśnie te usługi w największym stopniu znalazły się pod lupą. Pomimo tego, że w czasach kryzysu ceny nieruchomości znacznie spadły, to jednak samo otrzymanie takiego kredytu może być obecnie dużo trudniejsze, głównie z powodu wspomnianych już, znacznie ostrzejszych kryteriów. Oprócz wyższego oprocentowania banki bardzo często stawiają obecnie przed kredytobiorcami także wymóg wniesienia znacznego wkładu własnego – nierzadko może to być nawet 35% wartości takiej nieruchomości. Wszystko to sprawia, że w czasach „po” kryzysie wielu ludzi którzy „przed” nie mieliby praktycznie żadnych większych problemów z otrzymaniem takiego kredytu mogą napotkać na naprawdę ogromne trudności. Co więcej, póki co nic nie wskazuje na to, aby sytuacja ta uległa poprawie w najbliższym czasie – wielu specjalistów radzi zatem, abyśmy po prostu uzbroili się w cierpliwość. Z drugiej jednak strony bardzo dobrze trzymają się w naszym kraju najróżniejsze kredyty gotówkowe, przy których bardzo wiele z opisanych wcześniej problemów zwyczajnie nie istnieje.

Fakt, kryzys finansowy dość poważnie dotknął rynek kredytowy w naszym kraju, równocześnie jednak trzeba zauważyć, że wciąż nie jesteśmy w tak złej sytuacji jak niektóre państwa zachodnie. Podsumowując, na szczególne trudności muszą się nastawić osoby zainteresowane kredytami mieszkaniowymi, bowiem to właśnie one najbardziej ucierpiały w ostatnich latach. Ich wzięcie wciąż jest jak najbardziej możliwe dla większości z nas, choć równocześnie trzeba się najpierw upewnić co do tego, że będziemy w stanie sprostać wszystkim dość rygorystycznym wymaganiom, z jakimi obecnie się przy nich spotkamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *