Produkty dla firm

Sytuacja małych i średnich przedsiębiorstw na dzisiejszych rynkach zarówno w naszym kraju jak i praktycznie na całym świecie z pewnością nie należy do najłatwiejszych. W końcu przyszło nam żyć w czasach kryzysu finansowego, z powodu którego firmy tego typu praktycznie nieustannie mogą spotykać się z wieloma niemałymi problemami finansowymi. Naprawdę warto jest poznać zatem przynajmniej kilka podstawowych usług kredytowych, dzięki którym możliwe stanie się skuteczne rozwiązanie tego typu kwestii.

Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się tak zwane kredyty dla małych i średnich firm – już sama ich nazwa może nam mówić, dla kogo są one przeznaczone. Jak łatwo można się domyślić, same obowiązujące przy nich warunki są całkowicie dostosowane do potrzeb osób prowadzących takie właśnie firmy.
Przykładowe parametry takich kredytów firmowych:

  1. Oprocentowanie: Oparte na stawce WIBOR wraz z marżą to ok. 7-8 % p.a.
  2. Prowizje przygotowawcze od 0,5- 10%
  3. Okres kredytowania:

Zabezpieczenie – weksel In blanco, inne zależnie od oceny poziomu ryzyka kredytowania
Obsługa produktów ryzyka (opracowywanie wniosków, poradnictwo) jest wykonywana przez wysoko wykwalifikowaną kadrę specjalistów – Doradców Klienta
Linia małych a przeciętnych przedsiębiorców

Możemy dzięki nim uzyskać pieniądze na bardzo wiele różnych celów związanych z naszą działalnością, między innymi na rozmaite inwestycje w naturalny sposób związane z jej rozwojem. Samo oprocentowanie oraz forma spłaty również może być w tym przypadku bardzo wygodna, zatem nigdy nie powinniśmy mieć absolutnie żadnych obaw przed skorzystaniem z czegoś takiego. Oprócz tego usługi te są obecnie po prostu bardzo łatwo dostępne, zatem podczas korzystania z nich mamy naprawdę szerokie możliwości jeśli chodzi o sam tylko wybór związanych z nimi ofert – oczywiście, trzeba się naprawdę dobrze przyłożyć do tego, aby wybrać wśród nich coś rzeczywiście dla siebie odpowiedniego.

Kredyty dla małych i średnich firm z pewnością mogą być wprost rewelacyjną propozycją dla każdego, kto tylko prowadzi jakąkolwiek działalność gospodarczą tego typu. Naprawdę warto jest zatem się nimi zainteresować, bowiem dzięki korzystaniu z nich będziemy mogli rozwiązać sporo swoich problemów finansowych i zapewnić swojej firmie sprany rozwój.

kredyty krótkoterminowe – z epitetem spłaty do 1 roku
kredyty średnioterminowe – spośród terminem spłaty do góry 1 roku do 3 latek, przeznaczony na finansowanie kapitału obrotowego i przedsięwzięć modernizacyjnych
debety długoterminowe – z terminem spłaty powyżej 3 lat z położeniem na inwestycje

Kredyty są uruchamiane w rachunku kredytowym albo bieżącym, przy czym środki finansowego na spłatę są obciążane każdorazowo z kwicie aktualnego kredytobiorcy.

Pula finansuje również aktywność gospodarczą wg autonomicznych zasad poprzez faktoring.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *