browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Kocioł Małego Stawu

Wiele osób utożsamia Karkonosze przede wszystkim ze szczytami imponującymi zarówno jako miejsca rzucające wyzwanie amatorom wspinaczek, jak i jako punktu, które są nam w stanie zaoferować niezapomniane widoki.

Warto jednak zwrócić uwagę i na to, że mapa tego pasma górskiego jest bogata również w malownicze jeziora, która niezmiennie zachwycają nie tylko przybywających tu turystów, ale również ludność miejscową z dumą mówiącą o tym naturalnym skarbie swojego regionu. Osoby, które chcą zapoznać się z tym mniej popularnym, a przecież równie pięknym i zbierającym bardzo dobre opinie obliczem Karkonoszy, powinny wybrać szlak, na końcu którego znajduje się Kocioł Małego Stawu, mówimy bowiem o jednym z najpiękniejszych jezior polodowcowych na tym terenie.

Sam Kocioł małego Stawu jest położony w środkowej części Karkonoszy i znajduje się u podnóża chętnie odwiedzanych przez turystów Równi Pod Śnieżką. Jego znakiem rozpoznawczym są przede wszystkim bardzo wysokie zbocza. Sięgają one nawet dwustu metrów i opadają wprost ku jezioru, co gwarantuje niezapomniany widok, który jeszcze przez długi czas pozostaje w pamięci. W sezonie zimowym dobrze zresztą upewnić się, czy można w ogóle odwiedzić to miejsce. Strome zbocza kotła bywają niebezpieczne, a ryzyko zejścia lawiny sprawia, że czasowo mogą być niedostępne dla turystów.

Trafienie do Małego Stawu i możliwość podziwiania monumentalnego polodowcowego kotła otwiera się przed wszystkimi turystami wybierającymi się z Karpacza niebieskim szlakiem wiodącym na Śnieżkę. Warto zresztą zaplanować odrębną wyprawę w tym kierunku, podziwianie kotła może zająć nam bowiem na tyle dużo czasu, że na wspinaczkę na Śnieżkę nie będzie już czasu. Nie musimy przy tym martwić się nie tylko o brak wrażeń, ale i o niedostatek zaplecza gastronomicznego. W pobliżu Kotła Małego Stawu znajduje się bardzo znane karkonoskie schronisko Samotnia, w nim zaś bez względu na porę dnia mamy możliwość skosztowania specjałów lokalnej kuchni.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *