browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Wodospad Podgórnej

Osoby przeświadczone o tym, że chcąc zobaczyć urokliwe wodospady należy wybrać się na zagraniczną wycieczkę, najprawdopodobniej nie analizowały starannie informacji, jakie zawiera dowolna mapa Karkonoszy.

To wyjątkowe pasmo górskie położone na granicy polsko-czeskiej dostarcza niezapomnianych wrażeń, jedną z atrakcji czekających na turystów są zaś właśnie wodospady, piękne i tajemnicze, choć zazwyczaj nie osiągające imponujących rozmiarów. Jednym z najbardziej urokliwych jest bez wątpienia Wodospad Podgórnej – trzeci co do wielkości wodospad w polskiej części Karkonoszy, znany nieco mniej niż wodospady Kamieńczyka i Szklarki, w równym stopniu zasługujący jednak na to, aby go odwiedzić.

Wodospad Podgórnej najbardziej znany jest tym turystom, który wypoczywają w malowniczej miejscowości Przesieka, bardzo dobre opinie, jakie zbiera sprawiają jednak, że coraz częściej odwiedzają go również goście znajdujący się w innych częściach Kotliny Jeleniogórskiej. Nie jest to zresztą trudne zadanie, do wodospadu można bowiem dojść na piechotę również z pobliskiego Karpacza wybierając taki szlak, który będzie najpełniej odpowiadał naszym możliwościom.

Sam wodospad nie jest duży, woda spada bowiem z wysokości około dziesięciu metrów, jest jednak niezwykle interesujący wizualnie, a turyści mogą liczyć na niezapomniane wrażenia nie tylko wówczas, gdy chcą go podziwiać z pewnej odległości. Wodospad Podgórnej, zawdzięczający swoją nazwę niewielkiemu potokowi, znany jest i z tego, że można pluskać się w jego wodach, okazuje się przy tym, że amatorów kąpieli nie brakuje w Przesiece nawet zimą. Pozytywne opinie na temat wodospadu wydawane przez turystów sprawiają, że odwiedzają go nie tylko amatorzy pieszych wędrówek po górach, ale również miłośnicy niespiesznych spacerów. Z myślą o tych ostatnich przygotowany został zresztą urokliwy mostek, z którego można podziwiać spadającą z hukiem wodę bez obaw o to, że zostanie się przez nią opryskanym.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *