browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Schronisko „Dom Śląski”

Równia pod Śnieżką to płaskowyż położony w Karkonoszach, w Sudetach Zachodnich zlokalizowany na wysokości od 1350 do 1444 metrów nad poziomem morza. To również ostatni przystanek na szlakach wiodących z Karpacza na najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę i miejsce, w którym można zatrzymać się w schronisku „Dom Śląski” znanym nie tylko z atrakcyjnego położenia i przystępnych cen, ale również z niepowtarzalnego klimatu, który zapada w pamięć kolejnym gościom.

Historia schroniska na Równi pod Śnieżką jest dość burzliwa i z pewnością może przypaść do gustu wielbicielom zagadek kryminalnych. Pierwsze schronisko położone na tym terenie znajdowało się tu bowiem już w połowie dziewiętnastego wieku, jego właściciele chcieli zaś zainteresować przygotowaną przez siebie ofertą turystów zatrzymujących się dotąd po południowej stronie gór. Mówi się, że pierwszy pożar schroniska wcale nie był dziełem przypadku, a właściciele konkurencyjnej placówki nie mieli najmniejszych powodów, aby współczuć pogorzelcom.

Budynek, w którym mieści się schronisko „Dom Śląski” nie pamięta tamtych wydarzeń, powstał bowiem na początku lat dwudziestych ubiegłego wieku. Początkowo mogło w nim nocować jednocześnie nawet sto osób, z czasem jednak względy bezpieczeństwa i pragnienie zapewnienia turystom jak największego komfortu przyczyniły się do tego, że dziś na gości czekają 72 miejsca noclegowe i ponad 150 miejsc konsumpcyjnych. Schronisko jest dość duże, należy jednak do obiektów, w których nigdy nie narzeka się na nadmiar wolnych miejsc. Przystępne ceny noclegów i znakomita kuchnia sprawiają, że o zakwaterowanie na ogół należy starać się z pewnym wyprzedzeniem, a i wówczas nie ma się pewności, że otrzyma się wymarzony pokój. Trudno się temu dziwić, schronisko jest przecież idealne tak dla turystów pieszych, jak i dla amatorów sportów zimowych.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *